17 października 2020
9 września 2020
BATEKO Sp. z o.o.
ul. Rybnicka 11 44-207 Rybnik, Polska NIP: 6422716037
Copyright © 2022 Bateko Sp. z o.o.
+48 (032) 234 22 08
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.:)
bateko@bateko.pl
32 234 22 08
wiedz więcej, zarabiaj więcej odc. 5 - czas 4 min. 6 sek.
Nowoczesny serwis baterii trakcyjnych.
prostym językiem
Jerzy Król ekspert Battery Care System
18.02.2022
Bateria trakcyjna to proste urządzenie. Jej serwisowanie wymaga trzech podstawowych rzeczy:
przynajmniej raz na 2 tygodnie musi być naładowana rzeczywiście do pełna, regularnie, w zależności od jakości baterii i intensywności pracy musi być dolewana woda, raz, w połowie jej zadeklarowanej przez producenta żywotności, musi zostać serwisowana, przejść w warsztacie proces re-energetyzacji i cyfrowej regulacji elektrolitu.
Najważniejszą rolę w jej długiej żywotności odgrywa operator lub opiekun wózków. Serwis przyjeżdżając raz na miesiąc tak naprawdę nie jest w stanie dużo zrobić.
wodę należy dolewać tylko po pełnym naładowaniu, bo inaczej może wylać się z ogniwa,        połączyć z drobinkami kwasu i powoli „zżerać” skrzynię i łączniki baterii, badanie gęstości kwasu powinno się robić po pełnym naładowaniu baterii,  specjalnym urządzeniem z dokładnością do trzech miejsc po przecinku, z kompensacją temperatury, dolewanie elektrolitu „na oko” może spowodować dużo szybszą degradację ogniw, wymiana słabszych ogniw na nowe, degraduje pozostałe – co jest stratą czasu i pieniędzy, wycieki i słabszą sprawność powinien zgłaszać operator – jest po kursie, obsługuje wózek, pierwszy widzi problem, bateria ma 4 części zamienne – przyłącze, łączniki, korki i złącza wody.       może je wymienić opiekun wózka, jeżeli istnieje potrzeba wymiany łącznika ogniw z innych przyczyn niż uszkodzenie mechaniczne, to znaczy, że bateria grozi zwarciem i natychmiast musi jechać do serwisu.
Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego video.
KONTAKT
BATEKO Sp. z o.o. ul. Rybnicka 11 44-207 Rybnik, Polska bateko@bateko.pl; +48 (032) 234 22 08 Copyright © 2022 Bateko Sp. z o.o.
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
wiedz więcej, zarabiaj więcej odc. 5 - czas 4 min. 6 sek.
Nowoczesny serwis baterii trakcyjnych.
Bateria trakcyjna to proste urządzenie. Jej serwisowanie wymaga trzech podstawowych rzeczy: przynajmniej raz na 2 tygodnie musi być naładowana rzeczywiście do pełna, regularnie, w zależności od jakości baterii i intensywności pracy musi być dolewana woda, raz, w połowie jej zadeklarowanej przez producenta żywotności, musi zostać serwisowana, przejść w warsztacie proces re- energetyzacji i cyfrowej regulacji elektrolitu. Najważniejszą rolę w jej długiej żywotności odgrywa operator lub opiekun wózków. Serwis przyjeżdżając raz na miesiąc tak naprawdę nie jest w stanie dużo zrobić. wodę należy dolewać tylko po pełnym naładowaniu, bo inaczej może wylać się z ogniwa, połączyć z drobinkami kwasu i powoli „zżerać” skrzynię i łączniki baterii, badanie gęstości kwasu powinno się robić po pełnym naładowaniu baterii,  specjalnym urządzeniem z dokładnością do trzech miejsc po przecinku, z kompensacją temperatury, dolewanie elektrolitu „na oko” może spowodować dużo szybszą degradację ogniw, wymiana słabszych ogniw na nowe, degraduje pozostałe – co jest stratą czasu i pieniędzy, wycieki i słabszą sprawność powinien zgłaszać operator – jest po kursie, obsługuje wózek, pierwszy widzi problem, bateria ma 4 części zamienne – przyłącze, łączniki, korki i złącza wody.       może je wymienić opiekun wózka, jeżeli istnieje potrzeba wymiany łącznika ogniw z innych przyczyn niż uszkodzenie mechaniczne, to znaczy, że bateria grozi zwarciem i natychmiast musi jechać do serwisu Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego video.
KONTAKT